"Den ņi ling" meditēšanas centrs

Drustos, Raunas novads, LATVIJĀ

 

 

> sākums
english

 

2018

Retrīta kurss "Prāta vērojumi" divu dienu garumā 18.-19.novembrī. Ierašanās 17.nov. vakarā.
 
Uldis Balodis vadīs mācības un meditācijas par prāta dabu un darbību.
Budhismā tiek uzskatīts, ka visas mūsu dzīves problēmas un ciešanas rodas no maldīgiem prāta stāvokļiem, kurus iespējams pārveidot ar izpratni un treniņu.
 
Dzīvošana centrā uz vietas. Dalībnieku skaits ierobežots.
Puse no katras dienas tiks pavadīta klusējot. Lietot mobilos tālruņus būs kategoriski aizliegts. Pieteikties ir iespējams tikai uz visu retrītu.
Prombraukšana pirmdien, 19.novembrī plkst.17:00.
 
Lūgtais ziedojums EUR30.
 
Pieteikšanās par epastu uz info@potalaka.lv līdz 9.novembrim.
 
Informācija: 29992036 (Ieva)

Nakts garumā Tāras prakse 4.augusta naktī.
Sākums 21.00 sestdienas vakarā, un beigas 03.00 (ja tik vēl būs kāds nomodā!).

Tāra ir visu pilnveidoto būtņu darbību parādība sieviešu dzimtā. Tāras prakses ļoti palīdz iegūt veiksmi gan garīgām, gan laicīgām, darbībām.

Ši īpašā prakse iekļauj mandalas piedāvāšanu, lūgšanas Tārai, 21 Tārām slavinājumu atkārtošanu, svēto objektu apiešanu. Būs vairāki pārtraukumi.

Sestdienas vakarā tiks piedāvātas vieglas vakariņas un brokastis svētdienas rītā. Lūgums ziedot EUR7 par piedalīšanos. Ir dažas gultas un vairāki matraci pieejami atpūtai, kurā gadījumā lūdzu paņemt līdzi guļammaisu jeb segu.

Visi aicināti piedalīties. Lūdzu pieteikties par epastu.

Līgo svētki. Šogad, pēc vairāku gadu pārtraukuma, svinējām Līgo svētkus pēc Den ņi ling tradīcijas.
Mēs apmēram 35 cilvēki veicām Dordže khadro attīrīšanās uguns rituālu. Imants Daksis piedāvāja koncertu un pēc tam izpriecējamies pie Jāņuguņa pie ezera.

ugunsrituāls

Atsauksme par retrītu:
Man laimējās pavadīt divas skaistas dienas klusumā un mierā Brāļa Dharmapālas izveidotā retrītu centrā.
Retrīta centrs Den ņi ling pārsteidza vairākos veidos. Pirmkārt jau ar skaisto vietu pie ezera, iekopto apkārtni un vienkāršu, labi pārdomātu iekšējo kārtību, kuru ievērojot, ikviens atnācējs var justies brīvi un labi, veltot visu uzmanību meditācijai, kas arī ir galvenais mērķis un ieguvums. Vienkāršība, klusums un garīgā gaisma kas izstaro no Brāļa Dharmapālas klātbūtnes ir neaizstājamas vērtības, kādēļ vajadzētu te ierasties pēc iespējas biežāk.

Un vēl gulbji, kuri mājo ezerā. Viņi tur dzīvo savā nodabā un par mums cilvēkiem neliekas ne zinis. Māca un skolo bērnus, dzied un sasaucas savā neparastajā gulbju valodā. Gulbju klātbūtni es personīgi sajutu kā īpašu Lielās Dabas labvēlību un svētību. Klusēšana kā retrīta papildus vērtība ir nenoliedzama. Gribētos vēl intensīvāk un konsekventāk ievērot šo principu.

Man bija tā laime un gods saņemt pirmo mācību klusēšanā no Brāļa, kas toreiz, pirms piecpadsmit gadiem vēl bija Uldis Balodis. Klusēšanas mācība bija tik spēcīga, ka vēl tagad to nespēju aizmirst. Vēlāk, saskaroties ar klusēšanas uzdevumiem citos retrītos, Ulda Baloža sniegto mācību nekad neaizmirsu. Toreiz, Drustu sākumskolā, mēs, pulciņš meklētāju saņēmām pirmo mācību buddhismā, no Ulda Baloža, kurš atgriezies sava tēva dzimtenē, nu dāsni dalījās ar mums savās sakrālajās zināšanās ko bija apguvis tālajās zemēs.

Lai zināšanu gaisma nekad neapdziest!
Roze Stiebra